3 sposoby zabezpieczenia drewnianych elementów budynku na elewacji

Wykonane z drewna elementy takie jak wsporniki balkonów lub słupy od zadaszeń należy zabezpieczyć, aby mogły być chronione przed czynnikami atmosferycznymi. W ten sposób dłużej będą w dobrej kondycji oraz mogą być dodatkową dekoracją budynku.

Dekoracyjna koloryzacja drewna

 

Do zmiany koloru drewna na kolor pasujący do elewacji służą bejce. Dzięki pigmentom trwale koloryzują one powierzchnie drewna, nie zmieniając widoczności słojów. Stosując takie środki konstrukcja drewniana pomalowana, może być na kolory z całej palety barw również drzew egzotycznych. Bejca jest już gotowa do użytku, należy pamiętać tylko o dokładnym wtarciu jej w powierzchnię drewna.

Zabezpieczenie powierzchni drewna przed czynnikami zewnętrznymi

 

W miejscach narażonych na działanie słońca i deszczu sam proces bejcowania może nie wystarczyć. Zalecane jest w tych przypadkach stosowanie lakierobejcy. Preparaty takie jak produkty marki luxdecor (https://budujmy.eu/pol_m_LuxDecor-760.html) mogą barwić i zabezpieczać drewno warstwą lakieru. W ten sposób drewno jest lepiej chronione i dodatkowo uzyskuje nowy kolor. Środki takie polecane są do konstrukcji wiat oraz zadaszeń, ponieważ są odporne na wilgoć.

 

Naturalne sposoby zabezpieczeń

 

Drewno można również ochronić środkami na bazie oleju lnianego. Preparaty te są łatwe w aplikacji. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość robienia zaprawek w miejscach uszkodzeń lub przetarć. Nowa warstwa oleju nie będzie różniła się od poprzedniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *