Najpopularniejsze rodzaje silikonu uszczelniającego

Silikon uszczelniający się bardzo popularną substancją wykorzystywaną powszechnie w łazienkach i kuchniach w celu zabezpieczenia różnego rodzaju szczelin przed dostawaniem się do nich wody. Jak się jednak okazuje, na rynku znaleźć można więcej niż jeden rodzaj silikonu, a to sprawia, że wielu inwestorów ma poważne problemy z tym, jak go poprawnie wybrać.

Dlaczego warto używać silikonu uszczelniającego?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie są najpopularniejsze rodzaje silikonów uszczelniających, warto się najpierw dowiedzieć, z jakiego powodu substancja ta jest tak często i powszechnie wykorzystywana. Czym się ona charakteryzuje?
Silikon uszczelniający to swego rodzaju płynna uszczelka, która może być położona właściwie w dowolnym miejscu. Jest on nie tylko odporny na działanie wilgoci, lecz również niskiej i wysokiej temperatury, a to sprawia, że jest niezwykle uniwersalny środek uszczelniający.

Jakie są rodzaje silikonów?

Skoro już wiadomo, z jakiego powodu warto sięgnąć po silikon, należy się teraz dowiedzieć, jakie są jego najpopularniejsze rodzaje. Co więc można znaleźć w sklepie, szukając takiego produktu?
Zdecydowanie najczęściej widocznym na sklepowych półkach silikonem jest wersja sanitarna. Jest to wersja przeznaczona do użytku domowego, najczęściej w łazience, kuchni lub pralni. Cechą szczególną tego modelu są zawarte w nim substancje pleśniobójcze i grzybobójce.
Innego typu często stosowanym silikonem jest model budowlany. W tym wypadku mowa jest o modelu, który bez większych kłopotów może być wystawiony cały czas na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, a więc może być stosowany na zewnątrz. Czym się on charakteryzuje? Przede wszystkim naprawdę rewelacyjną przyczepnością więc nie ma problemu, aby zastosować go na praktycznie każdej powierzchni. Co więcej, jest niewrażliwy na wilgoć, niskie i wysokie temperatury, a także nawet na malowanie farbą.

Comments are closed.