Izolacja bitumiczna – rodzaje

Każde fundamenty domu powinny być zabezpieczone przed wilgocią oraz wodą. Do tego celu najlepiej będzie zastosować izolację bitumiczną.

Izolacja bitumiczna – skuteczna oraz łatwa do zrobienia

Jeśli nie posiadamy właściwej hydroizolacji fundamentów, to będziemy mieć spory problem z wilgocią, która wnika w głąb ścian w domu. Na rynku dostępny jest szereg produktów, które powinny zabezpieczyć fundamenty przed wilgocią. Najbardziej popularne są izolacje bitumiczne (zobacz takie). Będą one tworzyć bezspoinową powłokę izolacyjną, która jest odporna na wilgoć, a także wodę. Ponadto powinna zapewnić ochronę przed kwasami, które mogą znajdować się w podłożu. Z tego powodu należy dobrać odpowiedni rodzaj izolacji bitumicznej. Wybór będzie zależał od typu budynku, a także jego posadowienia. Warto także wziąć pod uwagę właściwości gleby, jej rodzaj, a także stopień nasiąkliwości. Z tego powodu przed zaizolowaniem fundamentów najlepiej będzie zlecić badanie hydrogeologiczne gruntu.

Rodzaje hydroizolacji fundamentów

Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów izolacji bitumicznej. Bardzo popularna jest izolacja typu lekkiego, która będzie zapewniać ochronę fundamentów przed wodą deszczową, a ponadto wilgocią, która występuje w gruncie. Najczęściej stosowana jest w budynkach niepodpiwniczonych stojących na glebach piaszczystych, a także żwirowych. Warto także wspomnieć o izolacji bitumicznej typu średniego, która także powinna chronić przed wilgocią oraz wodą opadową, jednakże stosowana jest w przypadku budynków stojących na gruntach o nieco gorszej przepuszczalności wody. Stosowane jest przede wszystkim w domach podpiwniczonych oraz wznoszonych na glebach lekkich. Na rynku dostępna jest także izolacja bitumiczna typu ciężkiego, która przeznaczona jest do zabezpieczenia fundamentów domów, które soją na glebach średnioprzepuszczalnych.

Comments are closed.