Cement montażowy – Ceresit CX-5

CX 5 Ceresit to doskonały cement montażowy, który posiada naprawdę wiele, wspaniałych zalet. Produkt ten jest przede wszystkim wodoodporny oraz wodoszczelny. Dzięki temu można go zastosować nie tylko wewnątrz, ale również zewnątrz każdego budynku. Trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta tego cementu.

Znane cementy na świecie

Cementy żużlowo-wapienne – to przede wszystkim mielony granulowany żużel wielkopiecowy, który nie jest sam w sobie hydrauliczny, aczkolwiek jest ekonomiczny. Cement ten posiada podobne cechy, jakie ma CX 5 Ceresit w klepie Budujmy.eu, czyli popularny cement montażowy. Z całą pewnością warto stosować tak sprawdzone i profesjonalne produkty. Cementy siarczanowe zawierają około 80% zmielonego granulowanego żużla wielkopiecowego, 15% gipsu lub anhydrytu i trochę klinkieru portlandzkiego lub wapna jako aktywatora.

Doskonały cement montażowy

Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim cement montażowy, który na budowach stosowany jest bardzo często. Ta szybkowiążąca masa jest łatwo dostępna, wiec każdy może ją zakupić. Znaleźć ją można na przykład w różnego rodzaju sklepach budowlanych. Cena jest naprawdę bardzo niska – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Preparat cechuje się tym, że jest niesamowicie trwały oraz solidny. Dzięki czemu powierzchnie nim połączone będą wytrzymałe i na pewno będzie ciężko je rozdzielić. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że produkt ma wspaniałe właściwości techniczne oraz mechaniczne. Bez problemu sklei, takie konstrukcje, jak na przykład:

  • metalowe,
  • betonowe,
  • cementowe.

Cement montażowy gwarantuje przede wszystkim pewne trzymanie wszystkich elementów – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Produkt cechuje się również wysoką trwałością, więc chętnie jest stosowany przez doświadczonych budowlańców.

Comments are closed.