Fuga jest to zgodnie z ogólną definicją spoina pomiędzy dwoma elementami. Mogą być to elementy konstrukcyjne (na przykład cegły) lub wykończeniowe (na przykład płytki). Zazwyczaj słowo fuga jest przez nas kojarzone z drugim przypadkiem. Fugi przeznaczone do wykańczania przestrzeni pomidzy płytkami, do niewadna były tylko fugami cementowymi. Ostatnimi czasy coraz częściej stosowane są również fugi epoksydowe.
Jakie zalety ma fuga epoksydowa?
Fuga epoksydowa jest droższa od cementowej, ale posiada kilka ważnych zalet, które sprawiły że początkowo zaczęto je stosować w miejscach specjalnego przeznaczenia. Miejscami tymi były miedzy innymi laboratoria, baseny, publiczne punkty sanitarne, kuchnie w restauracjach itp. To właśnie z tych miejsc fugi epoksydowe zaczęły wchodzić do naszych domów.
Fugi epoksydowe są zdecydowanie trwalsze niż cementowe. Przeważyło to w stosowaniu ich w miejscach, gdzie przewija się wiele osób w krótkim czasie oraz gdzie trzeba często sprzątać. Zdecydowanie trudniej łapią zabrudzenia, przez co stosowane są w laboratoriach. Największą ich zaletą jest jednak fakt, że nie są nasiąkliwe. Powoduje to, że nie są dobrym miejscem do rozwoju grzybów oraz pleśni. Dzięki temu stosowane są na basenach, a w naszych domach w łazienkach oraz kuchniach, czyli w miejscach, które zazwyczaj kojarzą nam się z brudnymi fugami (zwłaszcza białymi). Stosowanie fug epoksydowych jest równie łatwe jak cementowych, o ile nie łatwiejsze. Fuga dostępna jest na stronie https://budujmy.eu/pl/menu/fuga-epoksydowa-942.html