JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE PRODUKTY TEKNOS?

Teknos to przedsiębiorstwo, które zostało założone w tysiąc dziewięćset czterdziestym ósmym roku. Główną siedzibą firmy są Helsinki.

Jako firma rodzinna Teknos zalicza się do największych europejskich przedsiębiorstw. Firma zatrudnia ponad tysiąc pracowników w jedenastu europejskich oddziałach.

Najważniejsze produkty Teknos to systemy powłok dla przemysłu obróbki drewna oraz mokre i proszkowe farby do metalu.

teknos

Firma Teknos zajmuje się również rozwojem oraz produkcją i dystrybucją prawie dwóch tysięcy produktów.

Główny asortyment to farby przemysłowe do metalu. Produkty te stosowane są do zabezpieczeń antykorozyjnych elektrowni, mostów, konstrukcji stalowych czy rafinerii ropy naftowej.

Firma Teknos jest również największym eksporterem farb proszkowych na rynek skandynawski i do Rosji. Te uważane za jedne z najlepszych na świecie farby produkowane są na bazie żywic epoksydowych, epoksydowo-poliuretanowych i poliuretanowych.

Bardzo ważnym i liczącym się w Europie jest centrum kompetencji w Vamdrup w Dani, gdzie produkuje się systemy powłok marki GORI Industry i Teknos, które są stosowane do przemysłowej obróbki drewna.

Farby otrzymane w wyniku tej produkcji znajdują zastosowanie w produkcji drewnianych drzwi i okien, desek szalunkowych, mebli ogrodowych, schodów, mebli, drzwi wewnętrznych oraz paneli i podłóg.

Również bardzo ważnym segmentem w produkcji firmy Teknos jest segment farb i lakierów dekoracyjnych.

Należą one do jednych z najbardziej popularnych w Europie i są stosowane między innymi do malowania na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.

Najbardziej popularne serie to BIORA, EKORA czy NORDIKA.

Koniecznie zerknijcie na produkty teknos w sklepie budujmy.eu

Comments are closed.