5 PROSTYCH SPOSOBÓW NA WYKOŃCZENIE TWOJEGO DOMU

Spełnia się Twoje marzenie o własnym domu. Chcesz więc stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym Ty i Twoja rodzina będziecie czuli się komfortowo i bezpiecznie. Jak przygotować się i o czym pamiętać dokonując tego przedsięwzięcia? Przedstawiamy 5 prostych sposobów na wykończenie Twojego domu.

Lepik na zimno

Zdecydowana większość fachowców jest zdania, iż lepik na zimno ułatwia prace przy przyklejaniu pap asfaltowych do rożnego rodzaju podłoży czy wykonywaniu izolacji chroniących przed wodą. Lepik jak sama nazwa wskazuje, stosowany jest na zimno, dzięki czemu praca z nim przebiega bardzo szybko. Dodatkowo, jego niezwykłą zaletą, jest atrakcyjna cena oraz dostępność produktu w prawie wszystkich sklepach z materiałami budowlanymi.

lepik-na-zimno-299x265

Fuga epoksydowa

Czy warto ją stosować? Wśród budowlańców fuga ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W porównaniu z tradycyjnymi fugami, fuga epoksydowa jest droższa, jednak jej walory użytkowe znacznie przewyższają te tradycyjne. Fug epoksydowe są bardzo trwałe w użytkowaniu, dlatego też chętnie stosuje się je w pomieszczeniach takich jak: kuchnie, łazienki, jak i w ogrodach.

Farby wapienne

Już na etapie projektowania swojego wymarzonego domu, warto zwrócić uwagę na farby wapienne, które występują w olbrzymiej gamie kolorów. Idealnie nadaje się do wewnętrznych ścian i świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Deski kompozytowe

Warto im się przyjrzeć bliżej, gdyż deski te charakteryzują się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów. Posiadają wysoką odporność na warunki atmosferyczne, korozję, czy pękanie. Deski doskonale sprawdzą się na balkonach i tarasach.

Wełna

W przypadku tego asortymentu, opinie są zróżnicowane. Posiada zwolenników, jak i przeciwników. Zwolennicy nie wyobrażają sobie jednak izolacji ścian zewnętrznych bez wełny mineralnej, która nie tylko chroni przed utratą ciepła, ale i posiada wygłusza dźwięki z zewnątrz.

Comments are closed.