Zastosowanie barwnika do betonu

Wykańczanie mieszkania lub domu, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, jest polem do popisu dla naszej wyobraźni. Producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych starają się zaspokoić nasze potrzeby, a od czasu do czasu wypuszczają produkt, który potrafi wybiegać przed nie na przód. Takim produktem są barwniki do betonu.

Do czego możemy wykorzystać barwnik do betonu?

Potoczna nazwa sugerowałaby, że wymienione wyżej barwnik do betonu służą tylko do barwienia betonu. W rzeczywistości mogą być użyte właściwie do barwienia każdego mineralnego materiału budowlanego. Daje to bardzo wiele możliwości oraz posiada wiele zalet zarówno estetycznych, jak i użytkowych. Barwniki do betonu w praktyce najczęściej wykorzystujemy do:

 

– betonu,

– fug,

– gładzi szpachlowej oraz gipsowej,

– cegły klinkierowej,

– tynków elewacyjnych.

 

Co daje nam użycie barwnika?

 

Użycie barwnika ma oczywiste plusy, jeśli idzie o estetykę budynku oraz zaoszczędzenie ilości pracy związanej z malowaniem. Nawet jeśli kolor wynikowy, jaki chcemy uzyskać, różni się od tego, jaki otrzymamy stosując barwnik, to siła kryjąca farby na powierzchni w ten sposób przygotowanej jest o wiele lepsza. Przeważnie wtedy wystarczy jedno malowanie zamiast 2 lub trzech warstw. Dodatkowo barwniki stosowane jako dodatki, są często domieszkowane substancjami, których zadaniem jest zabezpieczenie barwionego podłoża, przed promieniami UV (blaknięcie) oraz wilgocią i grzybami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *